Kapříci na cestách

...... inspirace na cesty a výlety

Proč Kapříci na cestách? 

Možná trochu zavádějí, neboť opravdu nejsme žádní rybáři :) a tuto tématiku zde nenajdete. Lámali jsme si hlavu jak trefně a samozřejmě snadno zapamatovatelně stánky pojmenovat.  Nic se nám nezdálo dost dobrý a tak dáváme na radu našeho webmastera, že Kapříci budou dobře zapamatovatelní.

Tak a teď konečně to vysvětlení pro ty co nás neznají :) Často se stane, že si někdo zaslouží, nebo někdo zdědí přezdívku. Já patřím do té druhé skupiny a dokud jsem byl sám tak jsem byl zkrátka Kapr. Přežil jsem, k neustávajícímu údivu okolí, již mnoho Vánoc a jelikož už hodně dlouho sám nejsem, tak se po jistém tření vyklubal Kapřík Honzík. Ten nechtěl být v naší rodince jediným malým Kapříkem a tak se již všichni můžeme radovat z dalšího Kapříka Dominika. Tak to jsme my - rodilí jičíňáci a svému krásnému městu Jičínu stále věrní: Jana, Jirka, Jan a Dominik neboli v okruhu známých Kapříkovic či Kapříci. Tak a nyní se tohoto přízviska již nezbavíme……

 

Proč vznikly tyto stránky?

Vlastně hned z několika důvodů a těžko hledat ten hlavní, nebo jim dát nějaké pořadí. Základem je můj hlavní koníček, který je propojením hned několika činností a postupem času vykrystalizoval tak, že jej nazývám: Objevování nových výhledů, pěšky, na kole či na sněžnicích ideálně s fotoaparátem v ruce.  Právě ta úžasná pestrost mě strašně baví. Chvíli se člověk  kochá přírodou, jindy architekturou, pak dokumentuje a snaží se tu krásu zachytit, aby se o ní mohl podělit a uchovat si vzpomínku na jedinečný okamžik. Chvíli je to sportovní výkon, litry potu a bolavé nohy. Poté radost z návratu………… a práce: vytřídit fotografie, seřadit, popsat, zjistit několik zajímavostí k danému místu, případně zanést trasu do mapy, prozkoumat zajímavé odkazy atd. A na výsledek právě koukáte :)

Těch dní na cestě stále přibývá a je škoda díky novým zážitkům ztrácet ty předchozí. Tak mám potřebu si je nějakým způsobem archivovat. A jelikož paměť se již lepšit nebude :) je třeba si zaznamenávat, zaznamenávat a zaznamenávat.

Po většině cest jsem si vytvářel „deník“ z cesty s bohatou foto dokumentací, pohlednicemi, vstupenkami, razítky, mapkami atd.. Postupem času se takto plnila jedna celá skříň. A když máme něco co má sloužit k pokochání a inspiraci jen ve skříni, tak to asi opravdu není to pravé místo. Navíc jak přibývalo šanonů, tak přibývalo hlášek od drahé polovičky „Kam to budeš jednou všechno dávat?“ Tedy chtělo to změnu. A na výsledek právě koukáte :)

Když jsem občas hledal inspirace k zajímavým cílům na různých webech, tak jsem našel někde encyklopedická data, jinde fotografie k nějaké lokalitě či destinaci, ale často blíže nepopsané. Na dalším místě mapu či popis cesty a na úplně jiné stránce například osobní zážitky či tipy co nevynechat a jakým místům se naopak vyhnout. Opravdu ale pouze naprosto vyjímečně vše pohromadě. Chápu - je za tím spousta času a ne každý má tu možnost jej do toho investovat. Já zatím stále chci a tak jsem si dal do kupy, jak by z mého pohledu měl vypadat web kam bych se rád vracel. Místo kde budu mít přehledně inspirace kam vyrazit a tipy řazené nejen dle zemí a turistických regionů, ale také například dle toho zda se bude jednat o cyklovýlety, pěší turistiku, výlety na sněhu či u moře. Ke každému takovému výletu bych tam chtěl mít fotografie s popisky konkrétních míst, abych si mohl vybrat co konkrétně mě nejvíce zaujme. Zároveň mít k dispozici mapu, podle které bych mohl ihned vyrazit, nebo si upravit tip na výlet přesně podle mého gusta. A na výsledek právě koukáte :)

Pojďte se přidat a zapojit!

Samozřejmě budu rád za tipy jak web postupně nadále vylepšovat, co změnit, nebo přidat. Věřím, že se dílko bude vyvíjet, a že z něj nebudou pouze stránky osobní, ale postupem času pro další stejně naladěné cestovatele, výletníky, turisty či fotografy. Tedy věřím, že nebudete jen koukat, ale také někdo z Vás aspoň občas přispěje a zapojí se  :)

Rád vám v případě zájmu zřídím administrátorský přístup a můžete si vytvořit vlastní sekci a příspěvky bychom poté řadili nejen dle destinací, druhů pohybu, ale i jednotlivých cestovatelů.

Jen fotíte a chtěli by jste prezentovat své zajímavá témata. Tak máte stejný prostor v rámci fotogalerií, fototémat. Nebo se vám podařilo nahrát zajímavé video – pochlubte se!

Jste u zdroje zajímavých regionálních informací – tak to by mohla být další pěkná sekce.

Promítání, besedy a výstavy. Pokud by jste si zde chtěli prezentovat Vaše promítání  besedy a výstavy, které máte připraveny a chcete se s nimi představit veřejnosti, rádi vytvoříme i tuto sekci. A tématem nemusí výt pouze cesty do zahraničí, ale nesčetně témat nabízejí i regiony naší země.

A závěrem předsevzetí

Každý týden bych chtěl přidat minimálně jeden nový tip, fotogalerii, atd. Tak mě, teda vlastně nás - Kapříky doufám budete pravidelně kontrolovat :).


Kontaktní formulář

Jméno
Email
Jméno